KSA financiert 5 nieuwe projecten voor preventie van gokschade
14 april 2026 | Bron: Kanspelautoriteit.nl
De Kansspelautoriteit (KSA) investeert via haar Verslavingspreventiefonds in vijf nieuwe projecten die gericht zijn op het voorkomen en verminderen van gokschade. Aanleiding is zorgwekkend: uit onderzoek blijkt dat 20% van de Nederlanders die gokken een gematigd of hoog risico loopt op een kansspelverslaving. Gokschade kan grote gevolgen hebben — niet alleen voor de gokker zelf, maar ook voor gezin, vrienden en de bredere omgeving.
Ook aandacht voor naasten — via deze website
Een van de vijf projecten raakt ons direct. Stichting Naast ontvangt subsidie voor webinars, individuele begeleiding en nieuwsbrieven speciaal voor naasten van mensen met een gokverslaving. Daarnaast wordt via helpmijndierbareisverslaafd.nl extra informatie over gokschade gepubliceerd, in aansluiting op platform OpenOverGokken.nl. Het doel is een duidelijke en herkenbare route voor naasten die op zoek zijn naar hulp, advies of een luisterend oor.
- Workshops “Omgaan met gokverslaving”
- Meer over gokverslaving
- Artikel “Mijn naaste is verslaafd aan gokken”
- Meld je aan voor onze nieuwsbrief
De andere vier projecten
De overige middelen gaan naar AGOG (Anonieme Gokkers en Omgeving Gokkers) voor het opleiden van nieuwe gespreksleiders en het uitbreiden naar digitale lotgenotenbijeenkomsten, zodat ook mensen in regio’s zonder fysieke groep worden bereikt. De Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie ontwikkelt een nieuwe behandelrichtlijn voor gok- en gameverslaving, als opvolging van een advies van de Nationaal Rapporteur Verslavingen. Het Trimbos-instituut ten slotte start twee pilots: één gericht op het voorkomen van gokgedrag onder jongeren, en één waarbij werkgevers worden geholpen om gokproblemen op de werkvloer vroegtijdig te signaleren en werknemers door te verwijzen naar hulp.
Meer weten of hulp nodig?
Herken jij signalen bij een dierbare? Vraag onze hulp!










